Мақсаты :Үйден оқитын оқушылармен жүргізілетің жұмысты қадағалау.
Бақылау мақсаты: Пән мұғалімдердің күнтізбелік сабақ жоспары, білім алушылардың жұмыс дәптері, ата-анамен мұғалімдердің қатынас дәптерінің жүргізілуі.
«Бастауыш негізгі орта,жалпы орта білім беру ұйымдарына денсаулығына байланысты ұзақ уақыт бойы бара алмайтын балаларды үйде жеке тегін оқытуды Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің м.а. 2024 жылғы 27 маусымдағы № 161 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 28 маусымда бұйрығымен ұйымдастыру үшін құжаттарды қабылдау»мемлекеттік қызмет қағидалары негізінде биылғы 2025-2026 оқу жылында қыркүйек айында ата-ананың өтініші негізінде 8 білім алушы тұрақты үйден оқытуға қабылданды:
|
№ |
оқушының аты-жөні |
диагнозы |
сынып |
|
1 |
Бақытбек Бақтияр |
Атипичный аутизм умственной отсталостью выраженность нарушения поведения |
2 Ғ |
|
2 |
Сәбит Ғани |
Болезень гиршпрунга,врожденный порог развития желудочно кишечного тракта. |
2 Д |
|
3 |
Нұрланбек Нұрәділ |
Другие уточненные поражения центральной нервной системы |
3 А |
|
4 |
Жолдас Даниял |
Дискенитический церебральный паралич Нарушение ФТО по типу недержание мочи и кала |
4 Е |
|
5 |
Ғаниұлы Сырым |
Локализованная идиопатическая эпилепсия и эпилептические синдромы ссудорожными припадками с фокальным началом ЗПРР ОНР 1-2 уровня |
4 Ж |
|
6 |
Серікпай Мадина |
Врожденный гипотерез без зоба ЗПР интеллектуальная недостаточность |
7 В |
|
7 |
Ниетбай Илхан |
Другие врожденные аномали сердечных камер и соединение Аортальная недостаточность до 2 степени ЗРР |
2 Ә |
|
8 |
Асан Нұрасыл |
Локализованная симптоматическая эпилепсия и эпилептические синдромы скомплексным парциальными судорожными припадками ЗПР |
4 З |
1. Психологиялық – медициналық – педагогикалық консультациясының қорытындысы бойынша үйден оқыту ұйымдастырылды.
2. Пәндер бойынша мұғалімдер бекітіліп
3. Сабақ кестесіне сәйкес пән мұғалімдері оқушылардың үйіне барып білім береді ұйымдастыру.
Ерекше білім беруді қажет ететін білім алушылар тізімі
2025-2026 оқу жылы
|
№ |
Оқушының аты-жөні |
Туған күні, айы, жылы |
Сыныбы |
Дигнозы |
Бағдарламасы |
Мүгедек |
|
1 |
Рахимжан Диляра Нұрланқызы |
22.10.2016 |
2 «в» |
Задержка психического развития, Общее недоразвитие речи II уровня |
Бейімделген оқу бағдарламасы |
|
|
2 |
Бақтыбай Бибол Айварұлы |
11.06.2011 |
8 «г» |
Задержка психического развития |
Бейімделген оқу бағдарламасы |
|
|
3 |
Нұрқасым Нұрмұхаммед |
20.01.2015 |
5 «г» |
Задержка психического развития |
Бейімделген оқу бағдарламасы |
|
|
4 |
Аханова Айша Дидаровна |
21.07.2016 |
3 «г» |
Нарушение слуха: Ребенок с кохлеарным имплантом. Задержка психического развития, Общее недоразвитие речи II уровня |
Бейімделген оқу бағдарламасы |
бар |
|
5 |
Атымтай Ералы Саматұлы |
10.08.2014 |
4 «ғ» |
Задержка психического развития, Общее недоразвитие речи II-III уровня |
Бейімделген оқу бағдарламасы |
|
|
6 |
Жексенбай Фариза Дәуренқызы |
02.09.2014 |
5«а» |
Легкие нарушение интеллекта |
Жеке оқу бағдарламасы |
|
|
7 |
Ақылбек Аслан Алибекұлы |
21.04.2015 |
5«д» |
Психикалық дамудың тежелуі. Жалпы сөйлеу тіл дамымауының II-III деңгейі |
Бейімделген оқу бағдарламасы |
|
|
8 |
Серікжан Ердос Жандосұлы |
14.09.2013 |
6 «б» |
Психикалық дамудың тежелуі. Жалпы сөйлеу тіл дамымауының II-III деңгейі |
Бейімделген оқу бағдарламасы |
|
|
9 |
Жаңабай Айзере Серікқызы |
28.01.2017 |
3 «е» |
Задержка психического развития |
Бейімделген оқу бағдарламасы |
|
|
10 |
Ертай Айару Ерланқызы |
28.02.2018 |
2 «е» |
Задержка психического развития, Общее недоразвитие речи III уровня |
Бейімделген оқу бағдарламасы |
|
|
11 |
Сұлтанәлі Алижан Асанәліұлы |
18.04.2012 |
7 «ж» |
Легкие нарушение интеллекта. Общее недоразвитие речи II- III уровня |
Жеке оқу бағдарламасы |
|
|
12 |
Нұрбақыт Мирас Арсенұлы |
16.07.2017 |
3 «в» |
Общее недоразвитие речи III уровня |
Жалпы оқу бағдарламасы |
|
|
13 |
Қаржау Айзере Талғатқызы |
13.07.2017 |
2 «е» |
Задержка психического развития, Общее недоразвитие речи II уровня |
Бейімделген оқу бағдарламасы |
|
4. Әр білім алушыға сабақ кестесі жасалып мектеп директоры мен бекітіліп, ата-аналар сабақ кестесімен танысқаны туралы қол қойды. Пән мұғалімдері білім алушылардың психологиялық даму деңгейіне, қабылдау, есте сақтау, ойлау қабілеттеріне сәйкес деңгейлік тапсырмалар беріледі.
5.10.01.2025 күні үйден оқитын оқушыларға мектеп директоры Г.Сагимбекова, оқу ісі жөніндегі орынбасары А.Шатырбаева, дефектолог маман Ж.Мырзакулова, әлеуметтік педагогтер мен бірге үйден оқитын оқушылардың тұрмыстық жағдайын бақылап үйлерін араладық. Үйден оқитын оқушылардың ата-аналарымен сөйлесіп жағдайын бақыладық. Әр пән мұғалімі білім алушының күнделікті сабақ барысындағы көңіл-күйі, баланың динамикалық өсуін бақылайды.
Мектебіміздегі дефектолог Мырзакулова Ж, психологтар үйден оқитын оқушылармен сабақтарын өткізеді. Дефектолог өз тарапынан оқушының ақыл-ойының, сөйлеу тілінің дамуына жұмыстар жүргізеді. Оқушылардың ата-аналарына кеңес беріледі.
2025-2026 оқу жылында мектепте инклюзивті оқытылатын 13 оқушы білім алады. Сынып білім алушыларға денсаулығына байланысты инклюзивті оқыту ұйымдастырылды. Пән мұғалімдері сабақ кестесі бойынша сабақтарын жүргізі, ЕББҚ оқушыға арнайы тапсырмаларын береді. Дефектолог маман Ж.Мырзакулова, логопед Ұ. Оңдаспаева инклюзивті білім алушылармен жеке жұмыс жүргізеді.